Co jeść przy odchudzaniu?

Właściwa dieta jest jednym z najważniejszych składników procesu odchudzania. Chcąc osiągnąć sukces warto zrozumieć dlaczego. Wiele osób popełnia błąd, na jakiś czas ograniczają ilość spożywanych kalorii, a gdy waga pokaże kilka kilogramów mniej, to wracają do swoich starych nawyków żywieniowych. Nic więc dziwnego, że pojawia się efekt jojo.

Porady dietetyka

Dietetyk Kielce oferuje specjalistyczną pomoc w zakresie ustalania planu żywieniowego nastawionego na redukcję masy ciała. Uwzględnia on wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co ważne, można zgłosić także swoje sugestie co do ulubionych potraw czy też posiłków za którymi się nie przepada.

Codzienny bilans kaloryczny

Warto poznać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne swojego organizmu. Posiłki powinny być skonstruowane w taki sposób, aby spożywać nieco mniej kalorii niż wynika to z dziennego zapotrzebowania. Dzięki temu możliwa będzie redukcja masy ciała. Jeżeli dojdzie do tego jeszcze aktywność fizyczna, to szanse na osiągnięcie sukcesu znacznie wzrastają – wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl