Sypialnia – strefa wyciszenia i relaksu.

Każdy marzy o tym, by w domu mieć przestrzeń, w której można odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć po trudach stresującego dnia w pracy czy szkole. Takim miejscem może być sypialnia, jeśli zadbasz o zachowanie w niej odpowiedniego klimatu. Jakie aspekty wziąć pod uwagę, by stworzyć taką sypialnię?

 

Przede wszystkim musisz działać realistycznie, Rozsądnie podejdź do przestrzeni, którą dysponujesz. Jeśli twoja sypialnia jest niewielka, nie próbuj upchnąć w niej wielu dużych mebli. Najlepiej, jeśli znajdzie się w niej łóżko, stolik nocny i komoda. Jeśli masz więcej miejsca, warto rozważyć montaż szafy wnękowej lub stworzenie osobnego kącika do relaksu, składającego się z fotela i stolika, byś w wygodnej pozycji mógł poczytać lub miło spędzić czas. Aby nie przytłaczać pomieszczenia zbyt dużą ilością mebli, spróbuj odpowiednio wygospodarować przestrzeń do przechowywania. Dużo miejsca znajduje się pod łóżkiem, umieszczając tam duże szuflady lub kosze wykorzystasz to miejsce.

Zadbaj również o odpowiednią kolorystykę. Relaksująco działają delikatne kolory, takie jak lawenda, miękka zieleń, delikatne szarości.
Nie zapominaj o oknie. Zamontuj delikatne firanki i rolety, które uchronią cię przed spojrzeniami sąsiadów ale również przed promieniami słońca, kiedy będziesz chciał dłużej spać.
Umieść dodatki. Zdjęcie ukochanej osoby, świeczka, niewielka grafika czy kwiaty mogą ożywić przestrzeń i nadać jej indywidualnego charakteru.
Pamiętaj również, by pościel oddawała twoje upodobania. Nie pozostawiaj tego przypadkowi. Wybierz ładną, elegancką pościel, dodaj do niej stylową narzutę i poduszki. Te wszystkie zabiegi sprawią, że w swojej sypialni będziesz czuć się naprawdę komfortowo.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl