Jak kłaść deski tarasowe?

Taras to najprzyjemniejsze miejsce w domu podczas letnich upałów. Samo przebywanie na nim jest już relaksujące i odprężające, dlatego warto zadać o odpowiednie warunki, żeby czuć się wyjątkowo w takim miejscu. Niektórzy majsterkowicze potrafią samodzielnie wykonać zarówno podłogę, jak i zabudowę drewnianą.

Jak kłaść deski tarasowe?

Obecnie w wielu sklepach są dostępne gotowe elementy, pozostaje tylko samodzielny montaż na potrzeby konkretnego tarasu. Jak kłaść deski tarasowe, żeby nie poślizgnąć się na deszczu. Są dwie szkoły:prostopadle albo równolegle, jeszcze jest opcja po przekątnej. Ułożenie desek powinno być przede wszystkim uzależnione od pochylenia konstrukcji, ponieważ musi zostać zachowany spadek, który ułatwi odpływ wody. Oprócz tego podczas układania należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wentylacji, która zapobiegnie gniciu i niszczeniu desek. W związku z tym wydaje się ,że najkorzystniejsze będzie ułożenie desek zgodnie z nachyleniem tarasu, ponieważ ułatwi to dopływ wody. W przypadku desek ryflowanych jest to wręcz konieczne, żeby brud i zanieczyszczenia nie zatrzymywały się na deskach

Jaki rodzaj desek położyć na tarasie?

. Przed rozpoczęciem inwestycji warto przygotować wstępną kalkulację dotyczącą różnych opcji materiału, który należałoby użyć do pokrycia. Najpowszechniejsze są deski z lokalnego drewna, jednak ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Bardzo szybko butwieją i niszczą się, pomimo konserwacji i zabezpieczeń. Najlepiej sprawdzają się deski z drzew egzotycznych. Są dużo trwalsze i odporne na ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Niestety koszt położenia tego typu pokrycia jest bardzo wysoki. W związku z ty producenci pospieszyli z propozycją desek tarasowych kompozytowych. Wykonane są z tworzywa, ale do złudzenia przypominają deskę naturalną. W związku z tym okres trwałości tego typu materiałów jest dużo dłuższy. Nie ulegają odkształceniu pod wpływem słońca i nie niszczą ich opady atmosferyczne. Nawet pozostawione na zimę nie ulegają deformacji.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl