Pokoje młodzieżowe – 4 największe trendy

Aranżacja pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W końcu to miejsce stanowi enklawę dorastającego człowieka, powinno być również funkcjonalne i ergonomiczne, ale i schludne i estetyczne.

Przedstawiamy cztery największe trendy ostatnich lat w aranżacjach młodzieżowych!

  1. Intensywne, ciemne kolory. Jasną kolorystykę ścian często przełamuje się intensywną barwą zieleni lub granatu, czasem nawet czerni lub czerwieni. Młodzi ludzie chcą, by ich pokój był również miejscem spotkań z przyjaciółmi, a kolorystyczne przełamanie ścian powoduje, że wnętrze wydaje się bardziej nowoczesne i przestronne.
  2. Meble na wymiar. Nastolatkowie często posiadają dużą ilość ubrań, sprzętów elektronicznych, książek i innych akcesoriów. Dlatego meble młodzieżowe powinny mieć odpowiednią pojemność. Jeśli chodzi o meble Katowice, jak i inne duże miasta, oferują dostęp do wielu firm, które produkują regały i szafy na wymiar. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ale również zabudowanie szafek, w których będą przechowywane mniejsze przedmioty.
  3. Niebanalne oświetlenie. Designerskie lampy, wbudowane oświetlenie ledowe lub panele naścienne sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej nowocześnie. Dodatkowo dobrze dobrane oświetlenie umożliwia młodym ludziom naukę nie tylko przy biurku.
  4. Półki naścienne. Coraz częściej rezygnuje się z prostych półek i tradycyjnych regałów na książki. Zamiast tego możemy postawić na półeczki w różnych nieszablonowych kształtach. Regał może okalać łóżko lub biurko, a z samych półek możemy stworzyć ciekawe konstrukcje naścienne.

 

MebleMa Katowice

Author: rezydencjanaruszewicza.pl