Jak ozdobić salę na studniówkę?

W większych miastach popularnym sposobem urządzania studniówki jest wynajem specjalnej sali, która kompleksowo przygotowuje całe wydarzenie – zapewnia odpowiednie ozdobienie sali, umożliwia wykorzystanie własnego cateringu, często nawet uczestniczy w poszukiwaniu muzyków i fotografów. Jednak w małych miejscowościach wciąż urządza się prywatne imprezy studniówkowe na własną rękę. Podpowiadamy, w jaki sposób udekorować salę gimnastyczną lub inne wybrane przez nas miejsce, by miało prawdziwie studniówkowy klimat!

Motyw przewodni studniówki

Najważniejszym momentem jest wybór motywu przewodniego całej imprezy. Może to być oczywiście inspiracja dawnymi czasami, ale również sam styl (np. marynistyczny czy rustykalny). Od tego zależy dobór kolorów czy innych elementów ozdobnych. Warto przygotować wcześniej balony w odpowiedniej kolorystyce oraz inne artykuły dekoracyjne, które będą służyć do ozdoby ścian i krzeseł.

Dekoracje stołu na studniówkę

Stoły dekoruje się zwykle estetycznym obrusem oraz dodaje delikatne ozdoby: świece, cięte świeże kwiaty czy ozdobne serwetki. Bardziej elegancki nastrój nadadzą szklane świeczniki w kształcie kul, które wyścielić można ziarnami kawy, drobnymi kamyczkami lub specjalnymi szklanymi kuleczkami. Wykorzystać możemy także kieliszki na wysokich nóżkach, do których wlewamy wodę i wkładamy główki świeżych kwiatów. Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać w trakcie ozdabiania stołu studniówkowego jest to, by dekoracje pasowały do reszty zdobień na sali.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl