Kwarcyt w zamian granitu? Płytki kwarcytowe – zastosowanie

Płytki kwarcytowe coraz częściej zastępują płytki granitowe. Dlaczego tak jest? Kwarcyt ma bowiem wszelkie właściwości odpornościowe, jakie posiada granit.

Płytki kwarcytowe

Po pierwsze płytki wykonane z kwarcytu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Po drugie – są twarde i wytrzymałe na ścieranie. Nie straszne są im nawet silne uszkodzenia mechaniczne. Po trzecie można je z powodzeniem stosować na zewnątrz. Idealnie nadają się na tarasy, jak również schody zewnętrzne i ozdobne elewacje budynków. Płytki kwarcytowe są pięknym, kamieniem ozdobnym. Po czwarte kwarcyty to kamienie naturalne. Doskonale – jak na kamienie – przewodzą ciepło. Mają zdolność kumulowania go i powolnego oddawania ciepła.

kwarcyt zastosowanie

Dlatego też kwarcyt zastosowanie idealnie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym. Po wyłączeniu ogrzewania, w pomieszczeniu nadal będzie przyjemnie ciepło. Ponadto płytki te są dostępne w różnych formatach i kolorach. Ich wykończenie może być płomieniowe, szlifowane, szczotkowane, a cena nie odbiega od ceny płytek ceramicznych i płytek gresowych. Warto zasmakować w pięknie naturalnego kamienia, jakim jest kwarcyt. Jest ono niepowtarzalne i wyjątkowo urokliwe.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl