Kamienna podłoga – zalety i wady. Podłoga z kamienia naturalnego

Naturalne podłogi z kamienia uznawane są za zdecydowanie bardzo zimne i absolutnie surowe. Poza tym kamień – jako materiał naturalny jest przeznaczony do wykańczania wnętrz, ma bardzo często zbyt wysoką, wręcz nawet zaporową cenę. Takie kamienne podłogi nie są więc specjalnie popularne. Czy wszystko jest jednak prawdą?

podłoga z kamienia naturalnego

Nie do końca tak jest, ponieważ podłoga z kamienia naturalnego ma także wiele zalet. Między innymi są to jej wyjątkowe walory estetyczne, których nigdy nie będą miały żadne – nawet najpiękniejsze i najwyższej jakości, najoryginalniejsze płytki podłogowe. Plusem jest również oryginalna struktura kamienia naturalnego oraz takie jego cechy jak: twardość, wytrzymałość, odporność na zmienne warunki zewnętrzne – wilgoć, temperatury.

Jaki jest kamień naturalny na podłogę ?

Przede wszystkim kamień naturalny charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem kolorów i różnorodnością struktur. To wszystko można odnaleźć, co jest niesamowite, w obrębie tej samej skalnej bryły. A ich naturalna kolorystyka niczym nie da się zastąpić, ani też powtórzyć. Poza tym, jeśli chodzi o produkt taki jak płytki kamienne na podłogę, są także ciekawym elementem wykończeniowym. Mają standardowy kształt kwadratowych lub prostokątnych kafelek. I podobnie jak płytki są produkowane w przeróżnych wymiarach oraz grubościach. Nie są nigdy sztucznie barwione. Kolor i wzór płytek kamiennych zależy od rodzaju samego kamienia. Inny jest więc marmur, granit, bazalt czy piaskowiec. Kamień naturalny na podłogę oznacza łamaną lub odpowiednio ciętą powierzchnię kamiennej płytki. Nie obce są zabiegi szlifowania lub polerowania. Warto też wiedzieć, że naturalne podłogi kamienne z upływem czasu stają się bardziej szlachetne. Zmieniają kolor, a struktura kamienia staje się bardziej wyrazista. Jednak kamień, który jest odpowiednio zadbany i systematycznie impregnowany, przez wiele lat będzie bardzo elegancką i wysublimowaną ozdobą domu.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl