Czym ocieplić poddasze – wełną czy styropianem? Ocieplenie poddasza styropianem czy wełną

Każdy budynek powinien być solidnie ocieplony. Dzięki temu można bowiem cieszyć się odpowiednim ciepłem i komfortem w mieszkaniu, nawet wówczas gdy temperatura na dworze spada znacznie poniżej zera. Co jest bardziej korzystne – ocieplenie poddasza styropianem czy wełną?

 

Ocieplenie poddasza wełną

We współczesnych czasach bardzo popularne jest ocieplanie budynków z pomocą wysokiej jakości produktów wykonanych z niezawodnej wełny mineralnej.
Dziś na rynku nie brakuje wysokiej jakości produktów do ocieplania mieszkań wykonanych z wełny mineralnej z włókna szklanego oraz z włókna skalnego. Te drugie ze względu na ogromną niezawodność z roku na rok zdobywają coraz większą popularnością wśród tych klientów dla których wysoka jakość jest najważniejsza.

Ogromną zaletą wełny mineralnej jest to, że jest to materiał niepalny oraz stosunkowo bardzo lekki. Ponadto posiada doskonałą izolacyjność cieplną oraz zdolności do przepuszczania pary wodnej. Ocieplenie poddasza wełną mineralną jest bardzo korzystne, bowiem bardzo dobrze izoluje ona akustycznie.
Dużym plusem wełny mineralnej jest także jej ogromna plastyczność oraz elastyczność.Można powiedzieć, ze produkt ten został wręcz stworzony do wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi krokwiami na poddaszu.

Ocieplanie poddasza styropianem

Drugim materiałem, który znalazł powszechne zastosowanie w ocieplaniu poddaszy jest styropian. Poszczególne płyty styropianowe posiadają podłużne nacięcia, które to w istotny sposób zwiększają elastyczność.Dostępne na rynku budowlanym tego typu produkty są zazwyczaj są wytwarzane ze styropianu grafitowego, który to zapewnia świetną izolacyjność termiczną.

Ponadto powszechnie dostępne są płyty wykonane z polistyrenu ekstrudnowanego, które to są dość twarde, nie chłoną wody oraz posiadają dobrą izolacyjnością termiczną. Dzięki temu świetnie nadają się do ocieplenia krokwi od spodu, ale warto zawsze pamiętać o tym, że w ten sposób obniża się wysokość pomieszczenie o kilka centymetrów.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl