Czym kierować się przy wyborze mebli jadalnianych?

Choć mówi się, że to kuchnia jest sercem każdego domu, to właśnie w jadalni zwykle gromadzą się domownicy i goście. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze sprawi, że Twoja jadalnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale i wyróżni się designem. Niezależnie od tego, czy preferujesz bardziej klasyczne, czy też nowoczesne style w urządzaniu pomieszczeń, kluczowym elementem wystroju w tym przypadku będą meble jadalniane. Czym kierować się przy ich wyborze?

Komplet stół i krzesła – klasyka na lata

Jadalnia to pomieszczenie, które zwykle jest połączone z salonem lub kuchnią bądź też tworzy z nimi większą, otwartą przestrzeń. W takim przypadku aranżacja jadalni powinna być przede wszystkim spójna z pozostałymi elementami wystroju, aby uniknąć wrażenia chaosu w pomieszczeniu. Z drugiej strony warto zadbać o to, aby wydzielić w przestrzeni strefy – pomocne będą tutaj ścianki działowe, wyspa czy też dodatki, jak chociażby duże rośliny.

Jak już zostało wspomniane, kluczową częścią jadalni są meble. Większość osób sięga po klasyczną opcję, czyli komplet stół i krzesła. Warto się nad nią zastanowić, ponieważ taki zakup to gwarancja spójności i harmonii wystroju. To również spora oszczędność czasu – zamiast przyglądać się kolejnym przykładowym aranżacjom i propozycjom kolejnych producentów, otrzymujesz gotowy zestaw dopasowany do swoich potrzeb. Komplet stół i krzesła to inwestycja na lata, a w razie zmiany aranżacji wnętrza, możesz go łatwo dopasować do nowego stylu, na przykład przy pomocy dodatków (zmiana obić, pokrowców, dodanie niewielkich ozdób) lub nawet przemalowania mebli. Podstawą do takich działań jest oczywiście wybór dobrej jakości kompletu stołu i krzeseł. Solidne materiały gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania mebli przez kolejne sezony.

Jaki komplet stół i krzesła wybrać?

Klasyczny komplet stół i krzesła to zestaw mebli drewnianych, zwykle w odcieniach brązu. W ostatnich czasach popularny jest także styl minimalistyczny, nowoczesny. Dominują tutaj jasne meble bez zbędnych ozdób. Podczas zakupu mebli do jadalni należy przede wszystkim określić wymiary stołu i liczbę krzeseł, które będą potrzebne. Przyjmuje się, że na jedno miejsce przy stole przeznacza się 60 cm. Jeśli na co dzień preferujesz mały stół, ale często przyjmujesz gości, doskonale sprawdzi się stół rozsuwany. W przypadku dużych pomieszczeń, możesz dowolnie wybierać kształt stołu, zgodnie ze swoimi preferencjami. Z kolei mniejsze jadalnie warto wyposażyć w stół okrągły, niewielkich rozmiarów.

Krzesła dobiera się do wymiarów stołów, jednak jeśli postawisz na komplety stoły i krzesła, to nie musisz się martwić o tę kwestię. Wszystkie meble będą ze sobą idealnie skomponowane. Ważne jest natomiast, aby krzesła miały wygodne oparcie. O komfort siedzenia dbają też podłokietniki. Wybierając stół i krzesła warto też zwrócić uwagę na nakładki na nogi mebli – zapobiegną one rysowaniu powierzchni podłogi.

Nowoczesne i klasyczne komplety stołów i krzeseł kupisz w atrakcyjnych cenach w sklepie Radochy Gospochy. Postaw na sprawdzoną jakość mebli i wybierz komplet na miarę swoich oczekiwań.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl