Lampy kuliste – niech Twoje wnętrze będzie modne w 2020 roku!

Jeśli chcesz mieć w tym roku modne wnętrze, postaw na lampy kuliste! Ten kształt już od dawna gości w trendach wnętrzarskich, jednak teraz powraca ze zdwojoną siłą. Coraz chętniej sięgamy po detale charakterystyczne dla stylistyki vintage, stąd kule w lampach, mają za zadanie je podkreślać. Jak dobierać kuliste oświetlenie?

Okrągłe, niekoniecznie z mlecznego szkła

Zwykliśmy wybierać klosze z mlecznego szkła. Przyzwyczailiśmy się do wnętrz, które rozświetla subtelna poświata przebijająca się przez tak wykonane lampy. Możemy jednak wprowadzić urozmaicenie, aby vintage było jeszcze bardziej vintage, a jednocześnie wpisujące się w aktualne trendy! Poszukajmy krągłości, ale wśród szkła transparentnego. Tę propozycję znajdujemy w dużej mierze pośród oświetlenia industrialnego.

Loftowe klimaty uwielbiają geometryczne kształty, proste i minimalistyczne lampy, w których główną rolę odgrywają właśnie transparentne klosze. Widoczny dzięki nim żarnik sprawia, że oświetlenie staje się jeszcze ciekawsze, a pomieszczenia zyskują na jasności i wrażeniu przestronności. Tego typu lampy, dostępne na przykład w sklepie Azzardo, równie dobrze można wpisywać w kompozycje dziś najmodniejsze. Mamy zatem vintage, który znalazł miejsce dla transparentnego szkła i idealnie okrągłych kloszy. Takie połączenie kusi wzrok!

Możemy wybrać pośród kinkietów, żyrandoli, a nawet lamp podłogowych z okrągłymi kloszami. Nie bójmy się mieszać oświetlenia ze szkłem mlecznym i tym transparentnym. W ten sposób można uzyskać oryginalną aranżację, ale i budować sceny świetlne, tworzyć iluminacje, które staną się tłem dla wystroju wnętrz.

Obłości w oświetleniu

Kolejna propozycja na ten rok to obłości. I tutaj z powodzeniem znajdziemy oświetlenie, które wpisuje się w obecną modę. Zamiast geometrycznych kloszy wybierzmy zatem lampę wiszącą, która przypomina obręcz. W jej wnętrzu znajdziemy niewidoczne punkty świetlne, przeważnie LED-y. Będzie się prezentować nowocześnie, pięknie, i to niezależnie od tła, na jakim się pojawi.

Na planie obręczy producenci umieszczają plafony, które są tak funkcjonalne, jak ich pierwowzory, jednak nowoczesna forma komponuje się w najmodniejszymi aranżacjami. Można je zawieszać w różnych miejscach, prostopadle bądź równoległe do podłogi. Zestawiać ze sobą kilka modeli – mniejszych i większych, aby stworzyć świetlny obraz. Takie lampy zaczynają dodatkowo dekorować domowe wnętrza, ale nie w sposób oczywisty.

Geometria jest uniwersalna

Atutem opisywanego trendu jest fakt, że wpisuje się on praktycznie w dowolną aranżację. Lampami tego typu możemy uzupełniać typowe wnętrza vintagowe, ale i te minimalistyczne, nowoczesne, industrialne, urządzane w stylu skandynawskim czy z nutą orientu. Wszystko zależy od tego, jakie wykonanie wybierzemy ostatecznie.

Spójrzmy jeszcze raz na kuliste propozycje. Przyjrzyjmy się, jak wiele inspiracji niosą ze sobą te linie, które zdają się nie mieć początku i końca. Idealne kształty, transparentność i bazy w postaci obręczy.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl