Jak samemu zrobić regał na zabawki?

Co prawda wybór półek, mebli i regałów idealnych do pokoju dziecięcego jest na rynku ogromny, niemniej przy odrobinie kreatywności można pewne elementy wykonać samodzielnie. Zatem jak samemu zrobić regał na zabawki, dzięki któremu zabawki naszego dziecka będą zawsze znajdować się zawsze we właściwym miejscu?

Przy posiadaniu odrobiny umiejętności stolarskich wykonanie regału na zabawki do pokoju dziecinnego nie należy do trudnych zadań. Do tego celu potrzebne są :

– dwa heblowane krawędziaki
– sklejka o grubości 10 mm
– gwoździe monterskie lub gwoździarka oraz śruby monterskie
– farba podkładowa do drewna w wybranym kolorze
– wałek do farby oraz dwa kołki rozporowe do zamocowania regału do ściany.

Prace należy rozpocząć od wykonania dolnej skrzyni. W tym celu należy pociąć sklejkę na odpowiednie rozmiary, a następnie sprawdzić czy poszczególne kawałki do siebie pasują. Zbijanie skrzyni należy rozpocząć od połączenia podstawy z bokami skrzyni.Poszczególne elementy należy połączyć z pomocą gwoździ monterskich. Kolejną czynnością jest wykonanie w podobny sposób drugiej skrzyni, a następnie półeczki która to będzie znajdować się w górnej części regału.

Następnie należy dociąć krawędziaki regału na zabawki. W tym celu należy odciąć z każdego krawędziaka około 0, 5m długości rozpórki, a pozostałe 1, 5m krawędziaków przyciąć na końcu pod kątem 30 stopni. Powstałe w ten sposób elementy należy połączyć w taki sposób, aby tworzyły ramę. Na koniec należy ustawić ramę przy ścianie i dobrze dopasować do niej obie skrzynie i górną półeczkę. Następnie należy je przytwierdzić do ramy z pomocą stabilnych śrub. Ostatnim krokiem jest pomalowanie regału. Jeśli pokój dziecięcy jest urządzony w stylu skandynawskim, to wówczas regał warto pomalować na biało.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl