Zaślepki do profili kwadratowych

Zaślepki zakładane na profile kwadratowe służą do ochrony przed ostrymi krawędziami i tworzą estetyczne zakończenia profili.

Zaślepki do profili kwadratowych – budowa zaślepek

Zaślepki produkowane są z tworzyw sztucznych, przy użyciu metody wtrysku. Posiadają dwie części – zewnętrzną, wystającą za profil i wewnętrzną wbijaną w sam środek profilu. Górne części zaślepek mają matowe wykończenie, przez co ich wygląd staje się estetyczny.  Dolne części zaś utworzone są z lamelek i rdzenia. Lamelki w momencie wbijania zaślepki automatycznie dopasowywane są do grubości ścianek profili. Plastikowa i chropowata powierzchnia zaślepek chroni przed zarysowaniami.

Zaślepki wytwarzane są z Polietylenu (materiał o szerokim zastosowaniu). Polimer ten słabo się ściera i jest odporny na korozję naprężeniową oraz promieniowanie UV. W małym stopniu wchłania wodę. Może być dopuszczany do kontaktu bezpośrednio z żywnością, jest jej obojętny fizjologicznie.

Oprócz zaślepek w kształcie kwadratów, dostępne są formy prostokątne i okrągłe.

Zastosowanie

Plastikowe zaślepki stosuje się do budowy konstrukcji stalowych. Wykorzystywane są jako elementy maszyn, urządzeń, w systemach ogrodzeń, meblach warsztatowych, wyposażeniu placów zabaw. Zaślepki bardzo dobrze sprawdzają się w zabezpieczeniu profili bramowych, podatnych na szkodliwe warunki atmosferyczne. Kwadratowe formy zaślepek stosuje się do mocowania na nóżkach krzeseł, mebli. Zapobiegają one rysowaniu podłóg, posiadają różne rozmiary.

Zaślepki ze skośną górą pasują do profili o różnorodnych średnicach. Elastyczne prążki na ich powierzchniach ułatwiają bezpieczny i łatwy montaż na meblach, czy urządzeniach.

Oferta Wojplast

Firma Wojplast specjalizuje się w sprzedaży plastikowych zaślepek do profili (kwadratowe, prostokątne), zaślepek do maskownic, rur (okrągłe). W Wojplast można również kupić dodatki krawieckie, akcesoria reklamowe. Specjaliści Wojplast zajmują się kompleksowym przygotowaniem projektów zamawianych przez klientów i szczegółowym ich wykonaniem. Firma stawia na produkcję materiałów atrakcyjnych wizualnie. W celu poznania szczegółowych informacji dotyczących działalności Wojplast można odwiedzić stronę internetową www.wojplast.pl. Na stronie znaleźć można też zakładkę sklepu internetowego.

Wojplast posiada również własną narzędziownię. Świadczy usługi z zakresu: wykonania narzędzi służących do obróbki plastycznej, narzędzi wykorzystywanych do obróbki tworzyw sztucznych, frezowania (obrabiarka CNC), obróbki elektroerozyjnej, skrawania.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl