Mamy ciemny korytarz

Mieszkają w starym bloku na pewno nie raz zastanawialiście się co zrobić, żeby tak strategiczne miejsce jak przedpokój było znacznie lepiej oświetlone i praktyczne. Ciasne korytarze są zmorą wielu mieszkań. Swego czasu wiele osób stosowali ukryte w boazerii szafy, które z czasem zostały zastąpione przez szafy wnękowe z dodatkowym oświetleniem w środku. Dzisiaj również poszukujemy dodatkowych rozwiązań, które sprawią, że nasz korytarz stanie się bardziej funkcjonalny i przyjemny. W końcu ciemny korytarz można w prosty sposób zmienić w naprawdę przyjemny przedsionek naszego mieszkania.

 

Jak już wspomnieliśmy aktualnie w wielu przedpokojach stosuje się szafy wnękowe z dodatkowym oświetleniem. Bardzo często drzwi takiej szafy pełnią również funkcję lustra, które także dodatkowo oświetla przestrzeń w tym pomieszczeniu. Jednak jeśli w naszym mieszkaniu panuje bardziej klasyczny styl, to możemy rozważyć wstawienie kilku klasycznych białych albo przynajmniej jasnych mebli, które również staną się sprytnym sposobem na przechowywanie drobiazgów, a także ozdobą tego pomieszczenia. Wystarczy jedna większą szafą, sprytna ławeczka, być może z dodatkowa szafka oraz szafkę na buty i mamy pełne wyposażenie korytarza. Warto również zastanowić się nad zmianą koloru ścian w tym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że jasne kolory nie tylko poprawiają wrażenie związane z oświetleniem naszego korytarza ale również optycznie to powiększają. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli chcemy wprowadzić znaczące zmiany niskim kosztem. W końcu wystarczy puszka farby i kilka pędził czy wałek. W ten sposób szybko i prosto osiągniemy zamierzony cel.
Oczywiście jeśli chcemy wyświetlić nasz mały korytarz możemy się zastanowić nad zamontowanie dodatkowej lampy, która w szybki sposób pozwoli nam zdobyć trochę więcej światła nawet w ciągu dnia, kiedy główne oświetlenie nie musi być konieczne.
Istnieje wiele sposobów na to, by nasz ciemny korytarz stał się jaśniejszy i bardziej funkcjonalny ale wszystko zależy od nas.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl