Blaty granitowe w kuchni – wady i zalety. Blaty kuchenne z granitu – blaty granitowe ceny

Blaty kuchenne muszą być wyjątkowo odporne: w końcu narażone są na działanie wysokich temperatur, wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne.

blaty kuchenne z granitu

Doskonałym i trwałym rozwiązaniem do każdej kuchni są blaty kuchenne z granitu. Wykorzystanie tego surowca gwarantuje nam przede wszystkim wyjątkową trwałość. Granit jest odporny zarówno na rysy i odpryski, jak i na działanie wody i osadzającego się tłuszczu. Blat z granitu to również wyjątkowy design: naturalne materiały stanowią doskonałe wykończenie wszelkiego rodzaju wnętrz, zarówno tych o nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce, jak i ciepłych, tradycyjnych bądź rustykalnych aranżacji.

blaty granitowe – ceny

Jeśli chodzi o blaty granitowe ceny są z pewnością ich największą wadą: kamienne blaty kosztować mogą nawet kilka razy więcej niż syntetyczne odpowiedniki. Musimy jednak pamiętać, że wykorzystanie naturalnych materiałów jest gwarancją jakości i trwałości. Blat z granitu może posłużyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat, jeśli nie zapomnimy o jego pielęgnacji delikatnymi detergentami, które nie uszkodzą powierzchni, co porównując do tańszych materiałów z pewnością może być odbierane jako duża oszczędność.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl