Kolory mieszkań – rok 2021

Urządzanie własnego mieszkania – czas dylematów

Urządzanie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie. W końcu chodzi o miejsce, w którym będziemy żyć i na co dzień przebywać. Dodatkowo niejednokrotnie urządzanie mieszkania to proces, w którym nie ma jednej decyzyjnej osoby – swoje opinie, często odmienne mogą mieć poszczególni domownicy. Dodatkowo wiele dylematów może byś spowodowanych kwestiami finansowymi czy też logistycznymi, na przykład dostępnością poszczególnych materiałów. Podstawową kwestią w urządzeniu wnętrz są zazwyczaj kolory ścian. Jeśli zależy nam na spójnej aranżacji wnętrza to jest to to punkt wyjściowy do doboru pozostałych elementów wnętrza: takich jak meble oraz dodatki. W ten sposób, metodą: “od ogółu do szczegółu” jesteśmy w stanie krok po kroku urządzić nasze wnętrze.
A więc w jakie kolory pomalować mieszkanie w 2021 roku ?

Modne kolory – aktualne trendy

Z całą pewnością jedną z metod podejmowania decyzji dotyczących wnętrza jest przyjrzenie się aktualnym trendom. W 2021 roku dominują naturalne barwy. W czasie pandemii nasze mieszkania stały się prawdziwie naszymi schronieniami. Nic więc dziwnego, że modna kolorystyka ścian to odzwierciedla. Producenci farb i architekci wnętrz w 2021 roku stawiają na barwy ziemi, odcienie beżu i brązu. Z mocniejszych barw prym wiodą (również nawiązujące do natury) zielenie oraz niebieskości, kojarzące się z wodą. Barwy te posiadają szeroką paletę odcieni, dlatego chcąc dobrać do swojego mieszkania kolory zgodne z tymi trendami, każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Chcąc stosować się do aktualnych trendów warto inspirować się showroomami. Showroomy wnętrzarskie to miejsca, gdzie można zobaczyć przykładowe aranżacje wnętrz oraz ciekawe pomysły na łączenie barw i motywów. Jeśli zalezy nam na modnym efekcie, te inspiracje mogą okazać się bezcenne. Więcej na rzeszowskieinfo.pl.

Ponadczasowa elegancja i klasyka

Drugą metodą, którą możemy przyjąć dobierając kolory ścian podczas urządzania lub też remontowania swojego mieszkania jest postawienie na ponadczasowe i neutralne kolory. Na przykład biele czy też szarości. Takie kolory pozwalają na większą dowolność w aranżacji mieszkania w zakresie dodatków, bez ryzyka osiągnięcia efektu kolorystycznego bałaganu. Dodatkowo kolory te pozwalają osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Ich ogromną zaletą jest także to, że pozostaną modne przez lata.

Złoty środek – Twój dom, Twoja decyzja

Your home is your castle – czyli Twój dom jest twoją twierdzą (twoim zamkiem). Warto żyć zgodnie z tą zasadą.
Zatem zastanawiając się w jakie kolory pomalować mieszkanie w 2021 roku nie skupiajmy się jedynie bezmyślnie na panującej modzie i trendach – bo te bywają chwilowe. Zdecydujmy się na to co naprawdę się nam podoba i co odpowiada potrzebom domowników. Jeśli aktualne trendy będą stanowiły do tego inspiracje – to fantastycznie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zupełnie inną, na przykład neutralną i ponadczasową kolorystykę ścian, pamiętajmy, że zawsze możemy zaszaleć w naszym wnętrzu z meblami czy też kolorowymi dodatkami.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl