Jak urządzić mały balkon w bloku?

Mieszkanie w bloku jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią komfort i wygodę. Jedynym mankamentem jest tutaj oddalenie od świata natury, co rekompensuje nam balkon, gdzie możemy wyjść, by wytchnąć od codziennego zgiełku, dotlenić organizm lub też zażyć kąpieli słonecznych w piękne letnie dni.

Warto zadbać o to, by miejsce to było dla nas oazą relaksu i zaaranżować je w taki sposób, by tą dodatkową przestrzeń naszego domu wykorzystać optymalnie na przestrzeni każdego centymetra. Jak urządzić mały balkon w bloku? Podpowiadamy!

Małe jest piękne

Wydawać by się mogło, że niewielki metraż balkonu jest nie lada ograniczeniem w zakresie aranżacji. Kluczowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, zanim rozpoczniemy balkonową rewolucję, jest kwestia naszych potrzeb.

Jeśli lubimy wypoczynek na świeżym powietrzu, a popołudnie z ciekawą lekturą jest dla nas najlepszą formą rozrywki, postawmy na kompleksowe wyposażenie, takie jak stolik ogrodowy i zestaw krzeseł o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne, jak wilgoć czy wahania temperatury. Jeśli zaś pasjonujemy się światem roślin i mamy ich wiele w swoim mieszkaniu, stwórzmy mini ogród, gdzie obok egzemplarzy sezonowych pojawią się rośliny całoroczne – tuje, cyprysy lub berberysy. Mimo niewielkiej powierzchni wykreujemy sobie idylliczną, własną przestrzeń, doskonałą do wypoczynku.

Duży wybór mebli ogrodowych w sklepie Meble.pl

Nie trzeba organizować wielogodzinnej wyprawy do sklepu meblowego, by wybrać najlepsze krzesła i stoły do aranżacji naszego balkonu. Sklep Meble.pl przygotował wiele propozycji mebli w stylu nowoczesnym i klasycznym od znanych marek, a zamówienie można złożyć nie wychodząc z domu – sprawdź sam https://www.meble.pl/poradnik.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się, jak urządzić mały balkon w bloku, porównaj światowe trendy i najnowsze modele mebli od takich trendsetterów na Meble.pl. Są tu całe zestawy z technorattanu, rattanu, wikliny oraz plastiku w bogatej kolorystyce, jak też pojedyncze stoliki lub siedziska, z których można wybrać wariant dopasowany do naszej autorskiej koncepcji.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl