Ściana z cegły? Cegła dekoracyjna na ścianę

Czy cegła na ścianie jest ciągle modnym rozwiązaniem we wnętrzach? Tak, bez dwóch zdań tak. Cegła dekoracyjna na ścianę nie jest też trudno dostępnym materiałem. Można ją kupić w wielu miejscach i odmianach barwnych. Najpopularniejsza jest w kolorze naturalnym, czyli rudym. Nie mniej popularna jest cegła biała, szara, a nawet czarna. Można ją wykorzystać we wnętrzach rustykalnych. Doskonale wpisze się również w styl industrialnych loftów.

Cegła dekoracyjna na ścianę

Mieszkając w starej kamienicy, taka dekoracja ścian to nic trudnego. Wystarczy usunąć tynk, aż odsłoni się…surowa cegła. Wtedy należy oczyścić ceglaną ścianę ostrą szczotką. Można ją także wypiaskować. Następnym krokiem jest szlifowanie i mycie wodą. Na samym końcu pozostaje zaimpregnować materiał specjalnym środkiem do impregnowania cegieł naturalnych. Stara cegła to jeden z najpiękniejszych i najbardziej modnych elementów wykończeniowych ścian.

W nowym budownictwie można zastosować cegły cementowe, ceramiczne. Idealnie nadadzą się płytki jak i cegły klinkierowe oraz tak zwane cegły licowe. Warto jednak pamiętać o tym, że taki materiał nie jest lekki. W tym więc wypadku, cegły stosuje się na niewielkiej powierzchni ściany. Nieotynkowaną cegłę można użyć na przykład do budowania ścianek między pokojami. Idealne będą jako materiał na ozdobne murki, półki, jako obudowa wnęk czy kominków.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl