Toalety przenośne na budowie – o czym pamiętać?

Place budowy najczęściej pozbawione są jakichkolwiek urządzeń sanitarnych. To wyzwanie dla inwestora lub firmy prowadzącej dane przedsięwzięcie, ponieważ w takim miejscu wszystkim pracownikom należy zapewnić odpowiednie warunki dbania o higienę. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu – przenośne toalety. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie sanitarne na plac budowy.

Wynajem toalet przenośnych Bydgoszcz – jakie zalety mają takie sanitariaty?

Każdy pracodawca na placu budowy musi zapewnić swoim pracownikom dostęp do toalety. Według aktualnych norm, na 7 zatrudnionych osób powinien przypadać minimum jeden sanitariat, znajdujący się w odległości maksymalnie 125 metrów od miejsca wykonywania zawodowych obowiązków na otwartej przestrzeni. Co oczywiste, żaden inwestor, rozpoczynając nowe przedsięwzięcie, nie będzie za każdym razem budował WC, doprowadzał do nich wodę i zapewniał odbiór nieczystości. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup lub wynajem toalet przenośnych Bydgoszcz to miasto, w którym szerokie grono przedsiębiorców decyduje się właśnie na taki wariant.

Mobilne kabiny WC można dowolnie rozstawiać na placach budowy – są łatwe w montażu i transporcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby zmienić ich położenie. W ostatnich latach znacznie poprawił się również komfort korzystania z takich toalet. Dziś są to wygodne, funkcjonalne sanitariaty, spełniające kilka zadań i pozwalające kompleksowo zadbać o higienę. Dostępne są nawet modele z umywalkami lub prysznicami. Decydując się na ich wynajem, zwykle można również skorzystać z usługi regularnego serwisowania toalet (np. raz w tygodniu), więc inwestor nie musi przejmować się utrzymaniem w nich porządku.

Wynajem toalet przenośnych Wrocław – na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiednich sanitariatów na plac budowy, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby korzystanie z tego typu rozwiązań było komfortowe i bezpieczne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na miejsce, w którym staną kabiny WC. Jeśli to utwardzone podłoże (np. parking), nie trzeba dodatkowo stabilizować toalety, ale gdy ma się ona znaleźć na grząskim gruncie, należy sprawdzić, czy nie ma ryzyka przewrócenia się całej konstrukcji.

Istotna będzie również funkcjonalność sanitariatów. Ubikacja ze zbiornikiem bezodpływowym, antypoślizgowa podłoga, podajnik na papier i zamek to absolutna podstawa wyposażenia, której należy wymagać, decydując się na wynajem toalet przenośnych Wrocław jest jednak miastem, w którym coraz częściej spotyka się również kabiny z dodatkowymi rozwiązaniami, np.: umywalkami, wieszakami na ubrania, podajnikami płynów dezynfekujących czy nawet prysznicami. Takie udogodnienia podnoszą komfort dbania o higienę w miejscu pracy i mogą pozytywnie wpływać na morale pracowników.

Wybierając toalety przenośne, należy zwrócić również uwagę na łatwość czyszczenia. Zwykle wystarczy opróżnić zbiornik takiego WC oraz przepłukać kabinę wodą. Przedsiębiorcy jednak nie zawsze mają czas, warunki i ochotę, by zajmować się tego typu serwisem. Tutaj również przewagę ma wynajem sanitariatów – decydując się na taką usługę, odpowiednie czyszczenie toalet często uwzględnione jest w cenie lub można je dodatkowo wykupić. Warto sprawdzić tę kwestię przed podpisaniem umowy.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl