Wykończenie elewacji kamieniem. Kamienna elewacja – ceny, kamienie naturalne

Kamienie dekoracyjne to specjalne zdobienia zewnętrznych elewacji budynków. Kamienie naturalne mogą być zastosowane w dwojakiej postaci na elewacji. Jako akcent lub całość. Za każdym jednak razem staną się bardzo ważnym jej elementem. Wykończenie elewacji kamieniem buduje lub tylko podkreśla oryginalny styl. Zastosowany umiejętnie kamienny materiał na całej elewacji nie przytłoczy jej, stając się konkretnym odniesieniem stylistycznym i zabiegiem architektonicznym.

Wykończenie elewacji kamieniem

Kamienne elewacje domów wyglądają imponująco. Wiadomo, że odpowiednio zaimpregnowane, a także systematycznie pielęgnowane – są trwałe, wytrzymałe i niezwykle odporne na działanie nawet najbardziej surowych czynników atmosferycznych. Kamień na elewacji stosuje się przede wszystkim w celu podkreślenia odpowiednich elementów architektonicznych takich jak: cokoły, słupy, narożniki. Kolory mogą być różne. Podobnie jak i sam sposób obmurowania kamieniem oraz rodzaj wykorzystanego materiału – wszystko zależy bowiem od wyobraźni i projektu. Elewacja z kamienia cennik zależy przede wszystkim od rodzaju użytego materiału.

Elewacja z kamienia cennik

Marmur jest najdroższym, najbardziej szlachetnym i zarazem popularnym kamieniem wykorzystywanym w budownictwie. Jednak nie stosuje się go na elewacje. Nie jest bowiem odporny na mróz. Może ulec przebarwieniom pod wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dlatego do wykończenia elewacji najczęściej stosuje się granit. Jest twardy i przede wszystkim mrozoodporny. Drugim rodzajem kamienia naturalnego jest twardy i gładki, ale jednocześnie bardzo elegancki piaskowiec. Doskonałym wykończeniem elewacji jest trawertyn w barwach beżu i brązu. Używa się go w wykańczaniu fasady. Popularny jest łupek kwarcowy. Ma nierównomierną, lekko metaliczną fakturę. Idealny jako wykończenie nowoczesnych domów. Ciekawym rozwiązaniem jest gnejs – wytrzymały, szorstki, odporny na wahania temperatury.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl