Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim to wyjątkowo charakterystyczne aranżacje, które cechują się bardzo jasnymi wnętrzami, białymi meblami oraz świeżym stylem. Fronty szafek są białe (rzadziej zdarzają się kremowe lub jasnoszare).

Meble w kuchni angielskiej

Z pewnością wyjątkowo charakterystycznym elementem są same meble, które kładzione są w jednym ciągu na dwóch poziomach – zarówno na poziomie szafek z blatami, jak i tych wiszących. Wolne przestrzenie wypełniane są przez mniejsze półeczki. Jeśli chodzi o kuchnie w stylu angielskim Scavolini Warszawa posiada w swojej ofercie kuchnię Baltimora, która w kolorze białym doskonale wpasuje się w angielską aranżację. Blaty w tych wnętrzach mogą być wykonane zarówno z białego laminatu, jak i z drewna.

Dodatki w kuchni angielskiej

Kuchnie angielskie same w sobie są bardzo eleganckie i ozdobne – wykorzystuje się zdobione szafki, przeszklenia oraz grawery. Dodatkową ozdobą kuchni angielskiej mogą być zasłonki i inne tekstylia (obrusy, maty, serwetki). Blaty powinny być maksymalnie funkcjonalne: dopuszcza się jednak postawienie eleganckiego stojaka na wina, ozdobnego moździerza czy drewnianych pojemników na przyprawy. Na półkach znajdzie się również miejsce na ozdobne słoje, cukiernicę czy ulubioną kolekcję miseczek. Główną zasadą dobierania dodatków do kuchni angielskiej jest ich użyteczność: wszystkie przedmioty powinny być wykorzystywane, jednak należy brać pod uwagę ich wygląd oraz wybierać te, które cechują się wysoką jakością wykonania.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl