Czy jest sens kłaść podmurówkę betonową pod ogrodzenie?

Nie pod każde ogrodzenie podmurówka betonowa jest obligatoryjna. Płot drewniany można bezpośrednio wbić w ziemię. Jednak w przypadku ogrodzenia na przykład panelowego, podmurówka ma charakter nie tylko dekoracyjny. Dlaczego jest ona w niektórych przypadkach wręcz niezbędna? Między innymi tego można się dowiedzieć z poniższego tekstu.

Podmurówka a kształt terenu

Im bardziej nierówny teren, tym zastosowanie podmurówki pod ogrodzenie okalające posesję wydaje się być bardziej zasadne. Jeżeli w nierównym terenie takie rozwiązanie nie zostanie zastosowane, to ogrodzenie nie tylko będzie wyglądało wyjątkowo mało estetycznie, ale w dodatku nie do końca będzie ono spełniało swoją funkcję. Zbyt duże prześwity pomiędzy ogrodzeniem a gruntem nie powstrzymają niektórych dzikich zwierząt przed dostaniem się na posesję. Przez taką dziurę z łatwością mógłby uciec także domowy kot w pogoni za ptakami. Lepiej się dokładnie zabezpieczyć.

Większa stabilność i wytrzymałość ogrodzenia

Osoby, które chcą, by ich ogrodzenie było stabilne i wytrzymało wiele lat, powinny zdecydować się na wykonanie pod nim podmurówki. Jest to też dodatkowe usztywnienie, które sprawdza się zwłaszcza na otwartych przestrzeniach, gdzie wieją silne wiatry. Podmurówka betonowa bydgoszcz dostępna jest jako prefabrykat do ogrodzeń różnego typu. Po szczegółową wycenę warto zgłosić się bezpośrednio do producenta, który odpowie też na pytania związane z montażem ogrodzenia na podmurówce każdego rodzaju. Nie ma wątpliwości, że podmurówka jest praktycznym wyborem.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl