Mieszkanie na sprzedaż – czas zacząć!

Od czego zacząć, gdy już podjęliście decyzji o sprzedaży mieszkania? Oczywiście od… przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze. A także innej – gdzie będziecie mieszkać, kiedy wyjdziecie od notariusza z podpisanym aktem sprzedaży? Wiele osób zapomina o tym, że poleganie na pomocy rodziny, najbliższych często kończy się… wielkim fiaskiem.

 

I awanturą! A więc na początek – gdy mieszkanie na sprzedaż nie zostało jeszcze wystawione – obierzcie kierunek: co dalej. Następnie zdecydujcie, czy obniżacie cenę mieszkania z uwagi na jego stan ogólny (jeśli nie jest bardzo dobry i wymaga poprawek) czy też trzymacie się założonej ceny wyjściowej, uprzednio wykonując w domu prace remontowe.

 

Niby świetnie, ale… o ile wydłuża to czas i powiększa koszta bieżące! Jakie jednak lepiej wystawić mieszkanie na sprzedaż? Zdecydowanie przynajmniej odświeżone! Jaki jest ostatni krok? Oddanie naszego lokum w dobre ręce pośrednika lub dobrego portalu do sprzedaży nieruchomości. Po czym takie poznać? Po sukcesach w transakcjach, oczywiście! I to nieważne, jakie jest to mieszkanie, na sprzedaż czy na wynajem, ważne, by wszyscy byli zadowoleni.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl