Dekoracje loftowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Surowe wnętrza w stylu industrialnym mogą być kłopotliwe jeśli chodzi o różnego rodzaju ozdoby. Kluczem jest tu minimalizm i funkcjonalność – doskonale nadadzą się dekoracje loftowe. Stawiając na tego rodzaju dodatki możemy być pewni, że nie zaburzymy aranżacji i jednocześnie zyskamy praktyczne rozwiązania, z których chętnie będziemy korzystać. Dekoracje industrialne sprawdzają się w różnych pomieszczeniach – ich forma jest prosta, subtelna, ale jednocześnie charakterystyczna. W artykule podpowiadamy jak zaaranżować wnętrze wykorzystując dodatki industrialne oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Krótko o stylu loftowym

To, co charakteryzuje loftowe wnętrza, to przede wszystkim minimalistyczny design oraz surowy charakter. Kierunek ten inspirowany jest poprzemysłowymi fabrykami i magazynami, w których w latach 50. w Nowym Jorku zaczęto tworzyć mieszkania. Industrialne przestrzenie są otwarte, przestronne, mają wysokie sufity i odsłonięte, duże okna. Widoczne są materiały konstrukcyjne takie jak cegła, beton, kamień, drewno i szkło, a instalacje elektryczne i wbudowane rury są chociaż częściowo widoczne. Dominują proste i stonowane barwy – odcienie szarości, biel i czerń.

 

Dekoracje industrialne - dekoracje LOFT Decora

Gdzie sprawdzą się przestrzenie industrialne?

Jak już wspomnieliśmy – genezą stylu loftowego są opustoszałe fabryki i magazyny. Wysokie i przestronne mieszkania spotkać można najczęściej w starych kamienicach, jednak mieszkając w domu, bloku czy szeregowcu również mamy możliwość stworzenia wyjątkowego, industrialnego klimatu. Aranżując swoją przestrzeń warto z wyprzedzeniem zastanowić się nad jej rozkładem – dobrze, żeby było jak najmniej ścianek działowych i małych pomieszczeń. W stylu loftowym istotna jest spójność wykończenia i dodatków, dzięki którym mieszkanie sprawiać będzie wrażenie jednolitej całości. Coraz częściej spotyka się też surowe przestrzenie użytkowe stworzone z myślą o poprzemysłowych pomieszczeniach. Hotele i hostele, restauracje i kawiarnie przyciągają oryginalnym i dobrze przemyślanym wnętrzem.

Aranżacja mebli i dodatków loftowych

Wybór mebli i dekoracji odzwierciedlających industrialny klimat jest wyjątkowo istotną czynnością w procesie osiągania zadowalającego efektu końcowego. Decydując się na mieszkanie imitujące loft dobrze jest zainwestować w meble, które dzięki swojej uniwersalności służyć będą na lata. Zalecamy, aby wcześniej zorientować się w ofercie producentów i postawić na wysokiej jakości klasyczne elementy. Podobnie ma się rzecz z wyposażeniem hoteli, kawiarnii i innych tego typu miejsc – meble powinny doskonale odpowiadać na ich potrzeby. Szeroką ofertę tego rodzaju akcesoriów ma LOFT Decora – firma, która oferuje najwyższej jakości produkty wykonane z litego drewna oraz stali. Meble do restauracji dostosowane są do ruchliwych, często odwiedzanych lokali, a wszystkie wyroby, takie jak stoły do restauracji, tworzone są z najlepszego gatunkowo drewna oraz solidnych, stalowych podstaw.

 

Stworzenie przestrzeni industrialnej – podsumowanie

Aby osiągnąć wymarzony efekt prostoty i minimalizmu dobrze trzymać się podstawowych, opisanych wcześniej zasad. Aranżując przestrzeń warto pamiętać o surowym wykończeniu ścian, dobraniu odpowiednich mebli oraz o przemyślanym dysponowaniu funkcjonalnymi dekoracjami. Są one łatwym sposobem na to, by przy zajęciu niewielkiej ilości miejsca dodać pomieszczeniu niezwykłego charakteru.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl