Olej sojowy surowy a hodowla zwierząt

Odpowiednie żywienie zwierząt hodowlanych jest bardzo ważne dla ich prawidłowego wzrostu oraz rozwoju. Obecnie wybór pokarmów dla domowych zwierząt hodowlanych jest na rynku bardzo duży. Wśród wielu z nich ogromną popularnością cieszy się olej sojowy.

Cenne właściwości soi

Każdy doświadczony gospodarz czy też wegetarianin doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości soi dla organizmu. Produkt ten jest bez wątpienia najbogatszym źródłem fitoestrogenów w diecie człowieka oraz doskonałym produktem bardzo często wykorzystywanym w hodowli zwierząt. W odpowiednio zbilansowanej diecie zwierząt hodowlanych powinny znajdować się odpowiednie ilości oleju sojowego.

Właściwa uprawa soi

Sukces w uprawie soi jest zależny od kilku czynników. Poszczególne odmiany soi powinny zawsze być dobrze dostosowane do poszczególnych warunków glebowych oraz klimatycznych. Warto wiedzieć o tym, że soja jest zaliczana do roślin ciepłolubnych, zatem już pierwsze przygruntowe przymrozki mogą jej poważnie zaszkodzić. Ponadto roślina do prawidłowego wzrostu potrzebuje odpowiedniej ilości słońca, a zwłaszcza w pierwszych okresach rozwoju oraz w czasie kwitnienia.

Soja to roślina, która posiada bardzo dobre geny, dzięki czemu jest dobrze przystosowana do ewentualnych niedoborów wody. Ma ona bardzo silnie rozwinięty system korzeniowy, a jej łodygi i liście potrafią dostatecznie chronić ją przed nadmiernym parowaniem.

Czym charakteryzuje się olej sojowy surowy?

Olej sojowy jest obecnie powszechnie doceniany w hodowli zwierząt domowych. Jest to produkt, który nie został poddany procesowi rafinowania. Dzięki temu nie jest on pozbawiany cennych składników odżywczych. Jest w pełni naturalny oraz bardzo wysokiej jakości.
Nic zatem dziwnego, że znalazł on powszechne zastosowanie jako cenny dodatek paszowy oraz natłuszczacz. Obecnie na rynku największą popularnością cieszy się olej sojowy pochodzący z Ukrainy.

Olej sojowy posiada bardzo unikalne właściwości oraz jest cenną skarbnicą wielu witamin, fosfolipidów oraz poszczególnych substancji pożytecznych. Ponadto olej sojowy surowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe, a przede wszystkim w linolowy oraz linolenowy. Składniki te nie mogą być syntetyzowane w organizmie poszczególnych zwierząt hodowlanych, a są życiowo niezbędne dla budowy komórek oraz produkcji wielu hormonów.
Olej sojowy to produkt, który w swoim składzie zawiera aż sześćdziesiąt procent naturalnych antyoksydantów od ich ogólnej ilości zawartych w nasionach soi. Te wszystkie zalety sprawiają, że olej sojowy surowy jest niezastąpionym komponentem dla tych właścicieli gospodarstw, którzy fachowo zajmują się hodowlą bydła rogatego, trzody chlewnej, drobiu, indyków, strusi oraz wielu innych zwierząt i ptactwa.

Niezastąpiony olej sojowy z Ukrainy

Obecnie na rynku największą popularnością cieszy się olej sojowy pochodzący z Ukrainy. Jest on wyśmienitym komponentem wspierającym we właściwy sposób proces natłuszczania paszy. Zwiększa on przyrost zwierząt oraz w dużym stopniu wpływa na oszczędność mieszanki pasz. Jego ogromną zaletą jest również to, że wpływa na smak oraz konsystencję paszy, która to jest głównym składnikiem diety wszystkich zwierząt hodowlanych. Spożywając pokarm odpowiedniej jakości u zwierząt minimalizowane jest ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego oraz wielu innych.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl