Jak zrobić taras drewniany z pergolą?

Drewniany taras jest niewątpliwą ozdobą domu i doskonałym miejscem do wypoczynku i relaksu. Wielu ludzi dobudowuje drewnianą instalację, aby móc spokojnie wypoczywać po męczącym dniu.

Taras drewniany z pergolą

Jest wiele sposobów na zagospodarowanie miejsca wokół domu. Jednym z nich jest taras drewniany z pergolą. Na podłogę świetnie nadaje się deska naturalna albo wykonana ze sztucznych materiałów. Bardzo często używane są na taras deski z drzew egzotycznych. Jest to bardzo trwała konstrukcja, ale niestety również bardzo kosztowna,dlatego wielu ludzi kupuje deski tarasowe kompozytowe wykonane z tworzyw sztucznych. Do złudzenia przypominają deskę naturalną, ą trwałe i łatwo zmywalne, nie butwieją i nie zielenieją pod wpływem wilgoci. Obudowanie tarasu pozwala na skorzystanie z wielu możliwości.

Jak dostosować pergolę do tarasu?

Najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie pergoli, które obecne są na rynku w wielu kształtach i kolorach, dlatego łatwo jest je dopasować do deski leżącej na tarasie. Trudniej jest się zdecydować na dach nad tarasem. Położenie drewna i przykrycie go, niestety psuje cały efekt, a pokoje w domu robią się wtedy zacienione i nieprzytulne. Zastosowanie natomiast przezroczystych płyt szpeci, niestety całą konstrukcję. Najlepszym rozwiązaniem jest rozwieszanie żagla z materiału, który idealnie pasuje do naturalnych elementów tarasowych. Daje cień w słoneczne dni, również chroni przed deszczem w te bardziej nieprzyjemne. Nie zaciemnia pomieszczeń w domu w okresie zimowy. Żeby taras był stabilny, można obudować go, wykorzystując elementy bruku alko cegły klinkierowej. Z nich powstają najładniejsze kwietniki i inne elementy małej architektury ogrodowej. Dobranie odpowiedniej roślinności nie powinno nastręczyć problemów, ponieważ na rynku występuje szeroka gama kwiatów jednorocznych i bylin wieloletnich. Czasami dobrze jest wkomponować w konstrukcję tarasową małe oczko wodne, które będzie idealnym poidełkiem dla ptaków i owadów, a szum płynącej wody będzie miał kojący wpływ na domowników odpoczywających po całym dniu pracy.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl