Jaki okap wybrać do kuchni?

Pięknie urządzona oraz dobrze wyposażona kuchnia nie tylko cieszy oczy, lecz także sprawia, że wykonywanie w niej poszczególnych czynności jest bardzo miłe oraz przyjemne. Jaki okap wybrać do kuchni, aby pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów?

Wybór okapów kuchennych na rynku jest ogromny. W szerokiej ofercie wielu sklepów dostępne są:

– okapy podszafkowe
– okapy kominowe
– okapy wyspowe
– okapy teleskopowe

Okapy podszafkowe doskonale nadają się do takich kuchni, w których nie gotujemy zbyt dużo oraz intensywnie. Sprzęt ten nie zajmuje dużo miejsca, zatem doskonale sprawdza się nawet w niewielkich aneksach kuchennych. Z kolei istotną wadą tego typu okapów jest słaba wydajność. O wiele lepsze parametry posiadają okapy szafkowe, które to są wyposażone w mechanizm przystosowany do zabudowy meblowej.

Okapy kominowe to najprostsze, klasyczne okapy przyścienne. Charakteryzują się one posiadaniem komina, który to podłącza się do otworu wentylacyjnego. Sprzęt ten jest bardzo wydajny oraz posiada bardzo atrakcyjną cenę. Nic zatem dziwnego, że można go bardzo często spotkać w wielu nowocześnie urządzonych kuchniach. Na rynku spotykane są modele rustykalne, których wzornictwo w pewnym sensie nawiązuje do stylu retro.

Okap wyspowy to taki który doskonale prezentuje się nad nowoczesną, kuchenną wyspą. Ze względu na brak bocznych ścian jest on mocowany do sufitu. Produkty te odznaczają się bardzo wysoką wydajnością, a ze względu na dość duży rozmiar montuje się je przeważnie w większych kuchniach.

Okap teleskopowy to taki sprzęt, który montowany jest pod szafką i włączany przez rozciągnięcie części roboczej. Jego mechanizm oraz powierzchnia pochłaniająca stanowią dno szafki kuchennej, w której to zamontowane jest to urządzenie. Dodatkowym elementem każdego okapu teleskopowego jest ruchoma szuflada, której wysunięcie powoduje znaczne zwiększenie powierzchni pochłaniającej oraz włączenie oświetlenia zamontowanego w okapie. W szafce, w której zamontowany został sprzęt można przechowywać naczynia kuchenne czy iine kuchenne przedmioty.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl