Właściwa impregnacja modrzewia syberyjskiego – modrzew syberyjski impregnacja

Modrzew syberyjski to drewno z którego tworzone są tarasy i wiele innych elementów. Drzewo to wzrasta w bardzo surowym oraz mroźnym klimacie, dzięki czemu posiada bardzo wysoką odporność oraz oryginalny wygląd.

Czym charakteryzuje się modrzew syberyjski

To wysokiej jakości drewno jest powszechnie wykorzystywane w stolarce. Posiada ono charakterystyczne, bardzo gęste usłojenie oraz piękną złocisto – miodową kolorystykę. Wiele osób wykonuje tarasy z modrzewia syberyjskiego, które to charakteryzują się naturalną, wysoką trwałością na niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu czy śniegu.

Modrzew syberyjski impregnacja i pielęgnacja

Pielęgnacja tego drewna jest bardzo istotna, bowiem dzięki temu można zachować jego cenne właściwości na długie lata. W tym celu należy nieustannie usuwać z niego wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu szczotki. Z kolei bardzo silne zabrudzenia na deskach tarasowych można skutecznie umyć pomocą myjki ciśnieniowej.

Istotne jest, aby wokół tarasu z drewna modrzewiowego zapewnić odpowiednią wentylację, zapewniającą jego prawidłowe funkcjonowanie. Ponadto niezwykle ważne jest gruntowne zaolejowanie desek. Czynność ta zapewnia bowiem im właściwą ochronę oraz zapewnia przez długi czas naturalny wygląd. Zalecane jest przede wszystkim wykonywanie olejowania desek modrzewiowych w okresie wiosenno -letnio – jesiennym, kiedy to temperatura sięga powyżej 15 stopni oraz podczas bardzo niskiej wilgotności powietrza, a więc w słoneczne oraz suche dni.

Author: rezydencjanaruszewicza.pl