Łupki na ścianę. Naturalny łupek na ścianę

Łupek jest specyficznym, oryginalnym kamieniem naturalnym. Ma chropowatą powierzchnię, jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz nienasiąkliwy. Może być więc z powodzeniem stosowany tak na zewnątrz, jak i wewnątrz domów lub mieszkań. Łupek na ścianę jest idealną i piękną ozdobą każdego niemal pomieszczenia, a także elewacji zewnętrznych budynku.

Łupki na ścianę

Łupek kamienny jest chętnie stosowanym materiałem wykończeniowym, zwłaszcza na ścianach. Nie tylko doskonale wygląda w pomieszczeniu, nadając mu odpowiedni klimat, ale także z łatwością pomaga ukryć niedoskonałości architektoniczne powierzchni. Łupki na ścianę można położyć na całym obszarze, fragmencie – na przykład płytki o dużych gabarytach mogą z powodzeniem ozdobić ścianę telewizyjną, stać się niejako swoistą oprawą dla TV.
Łupek doskonale nadaje się do łazienki i kuchni, ale wymaga użycia stosownego impregnatu. Powierzchnia łupka bowiem nie jest równa. Może osadzać się na niej brud. Dlatego w kuchni powinien znajdować się w stosownej odległości od płyty kuchennej i zlewozmywaka. Warto pamiętać, że łupek kamienny jest materiałem naturalnym. Każda płytka jest więc niepowtarzalna i ma unikalną fakturę, a także wyjątkowy kolor. Płytki można pociąć w wąskie, nieregularne paski. Ich nieregularność jest tu dodaną atrakcją. Ściana otrzyma bowiem wrażenie trójwymiarowości. Tak wygląda łupek na ścianie. Barwnie, oryginalnie i na pewno naturalnie.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl