Jakie korzyści daje bezwzrokowe pisanie?

Komputery wywarły ogromny wpływ na nasze życie. Wielu z nas wykorzystuje je jako narzędzie pracy. Niemniej nie wykorzystujemy pełni możliwości oferowanych przez te narzędzia. Bezwzrokowe pisanie stanowi odpowiedź na nieoptymalną wydajność pracy przy komputerze.

Oszczędność czasu

Przeciętne tempo pisania na klawiaturze wynosi zaledwie 150 znaków na minutę, co jest w przybliżeniu równe tempu pisania długopisem. Tworząc dowolny tekst, poświęcasz mu bardzo dużo czasu. Nie jest to wydajne tempo, zwłaszcza, jeśli uwzględnimy porównanie do długopisu. Wykorzystując techniki szybkiego pisania można osiągnąć tempo nawet 1000 znaków na minutę. Pisząc w takim tempie, wykonasz swoje obowiązki znacznie szybciej, zyskując czas dla siebie.

Przydatne kwalifikacje

W bardzo wielu zawodach komputer stanowi narzędzie pracy. Bez względu na to, czy piszesz maile, teksty użytkowe czy programujesz – tempo pracy jest miernikiem Twojej wydajności. Posiadając certyfikat potwierdzający umiejętność szybkiego pisania prezentujesz się jako produktywny pracownik, co może przełożyć się na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną lub awans zawodowy.

Lepsza postura

Bezwzrokowe pisanie wymusza siedzenie w poprawnej pozycji. Nie patrząc na klawiaturę, nie garbisz się, unikasz zatem jednego z najczęstszych negatywnych skutków pracy przy komputerze.

Podsumowanie

Decydując się na naukę efektywnego pisania, odniesiesz same korzyści. Nie czekaj! Już dziś zapisz się na kurs, dzięki któremu znacząco podniesiesz swoją produktywność i zyskasz zdrowie oraz uznanie swojego pracodawcy.

 

Author: rezydencjanaruszewicza.pl